Pětinásobný nominant Andělů Boris Carloff pokřtí ve Valašském Meziříčí skvěle přijímanou novinku Morphosis

Pětinásobný nominant Andělů Boris Carloff pokřtí ve Valašském Meziříčí skvěle přijímanou novinku Morphosis

Hudební senzace loňského roku, hudebník Boris Carloff, který si za debutovou nahrávku The Escapist vysloužil pět nominací na Anděla, z nichž dvě proměnil, a s přehledem zvítězil i v cenách hudební kritiky Apollo, vystoupí ve Valašském Meziříčí. V pátek 14. listopadu zde v M-klubu pokřtí nové album Morphosis, které zatím sbírá nadšené hudební kritiky. Koncert začne ve 20 hodin.

 

Všechny písničky z novinkové desky Morphosis, jež je oproti debutu tanečnější, hitovější a ne tak temná, přehraje se skvělou kapelou za zády. Na pódiu se s ním objeví klávesista Jan Andr (Tonya Graves, Support Lesbiens), basista Kuba Antl (exNightwork), bubeník Marcel Vlček (Laco Deczi) a violoncellistka Terezie Kovalová (Calm Season). „Nové písničky doplníme tanečnějšími skladbami z minulé desky a plánujeme rovněž projekci,“ prozrazuje Boris Carloff, který během skládání na Morphosis čerpal především v severské elektronické scéně a i proto se nakonec rozhodl nahrávku dokončit přímo na Islandu. Produkci tam svěřil do rukou zkušenému Barði Jóhannssonovi.

 

Novinku Morphosis předznamenal už v září singl s videoklipem ke skladbě Days Go By. Videoklip k němu nevznikal nikde jinde než právě na Islandu a měl jej na starosti Martin Živocký, který s bratrem Honzou tvoří populární duo ObraskiBros. Spolu obdrželi i cenu Anděl 2012 za nejlepší videoklip Borise Carloffa ke skladbě Falling.

 

(red-smo)