Pálivé blues ze sousedního Polska

Pálivé blues ze sousedního Polska

Třetím koncertem pokračují ve Valašském Meziříčí Podzimní jazz & bluesové dny. Tentokrát na Malou scénu za oponou zavítá objev polské bluesové scény, skupina Hot Tamales Trio. Ta zde vystoupí v neděli 4. listopadu od půl osmé večerní.

Hot Tamales Trio je v první řadě výrazná zoěvačka Eliza Sicińska, kterou doprovází výborný hráč na foukací harmoniku Lukasz Pietrzak a zkušený kytarista Gregorz kosowski, jež se začíná výrazně prosazovat i autorsky. Letos na jaře absolvovala kapela velmi úspěšné menší turné po našich krajích, nejblíže Valašskému Meziříčí tomu bylo v Zašové. Na podzim se zde vrací a tak máme možnost je slyšet také v Kulturním zařízení.

Na svém kontě mají prozatím pouze eponymní debutové album, které obsahuje velmi zajímavý původní repertoár. Většinu z autorských skladeb složil Kamil Solecki, anglickými texty je opatřila zpěvačka Eliza Sicińska a aranže do výsledné podoby písní jsou společným dílem celého tria.

V loňském roce se trojice dostala až do celoevropského finále soutěže Blues Challenge v Dánsku a díky úspěchu v soutěži Blues Aperitiv si přesně před rokem zahrála na Blues Alive v Šumperku.

Vstupenky na meziříčský koncert skupiny Hot Tamales Trio jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí i online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2018)