Ozvěny Malých jevištních forem

Ozvěny Malých jevištních forem

Předplatné Nová divadla v meziříčském M-klubu připomene v Ozvěnách Malých jevištních forem loňský ročník přehlídky amatérských divadelních souborů. V pátek 1. března zahrají ve speciálních úpravách velkého sálu Kulturního zařízení soubory Tom a Jeff, Statické divadlo a Zdividla Ostrava. Začátek je v 19.00 hodin.

Do předplatného Nová divadla zařazuje M-klubu každoročně také ohlédnutí za uplynulou meziříčskou postupovou přehlídkou Setkání divadel – Malé jevištní formy, jež se koná vždy v polovině března. V letošním výběru uvede havířovský divadelní soubor Tom a Jeff s inscenací Déšť, který za svůj výkon na loňském MJF ocenili diváci ve svém hlasování Cenou Josefa Fabiána. Ocenění poroty s doporučením na celostátní přehlídku Šrámkův Písek si odvezl ostravský soubor Zdividla za svou nekorektní autorskou inscenaci o době dospívání dvou slečen.

Třetici amatérských divadel uzavře Statické divadlo z Frýdku-Místku, které se přehlídky Šrámkův Písek zúčastnilo s hrou Útěk. Statické divadlo se může pochlubit oceněním za nejlepší autorský text a nejlepší jevištní tvar na krajské přehlídce studentského a experimentálního divadla v Ostravě v roce 2016. Charakter studentského a experimentálního divadla má i inscenace Útěk. Tématem je atmosféra současné společnosti, není řečeno, zda v České republice, nebo někde jinde, kde panují podobné poměry. Aktéři se ale soustřeďují na existenciální rovinu života lidského jedince, a tím je tato inscenace internacionální.

Vstupenky na Ozvěny Malých jevištních forem jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí, online na stránkách Kulturního zařízení a budou k zakoupení také na místě před představením. 41. ročník Setkání divadel – Malé jevištní formy se v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí uskuteční ve dnech 15. až 16. března 2019.

(smo#2019)