Nemám hlad, nemám chuť, ale blues si dám

Nemám hlad, nemám chuť, ale blues si dám

Malá scéna za oponou připravuje koncert dvou známých slovenských bluesmanů Ľuboše Beni a Bonza Radványiho. Večer původních, slovenských i anglických písní nese název jako jejich nejnovější deska „Nemám hlad, nemám smäd“. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 13. února úderem půl osmé večerní.

Naposledy se oba bluesmani představili meziříčskému publiku v loňském roce na Valašském Špalíčku 2013. Bluesové tóny tradičních skladeb tohoto žánru tentokrát představí v pořadu Nemám hlad, nemám smäd na prknech Kulturního zařízení. Stejnojmenná deska vyšla v roce 2012 a je věnována vynálezci rezofonické kytary, slovenskému rodákovi Jánovi Johnu Dopyerovi. Nahraná byla jako za starých časů. Všechno na živo tzv. na jeden zátah.

Kytarista Ľuboš Beňa se postupem času vypracoval až k prestižním bluesovým oceněním. Často vyjíždí do Ameriky a stal se například předskokanem Johnnyho Wintera při jeho vystoupení v České republice. Peter Bonzo Radványi je součástí slovenské scény od šedesátých let. Věnoval se big beatu, působil jako hudební publicista, ale nakonec zakotvil u blues a rezofonické kytary. Oba hudebníci společně reprezentovali Slovensko v rámci European Blues Challenge 2013 ve francouzském Toulouse.

Vstupenky na koncert jsou v prodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na vstupenkovém portále Kulturního zařízení vstupenky.kzvalmez.cz.

 

(smo)

@2014

 

Luboš Beňa & Bonzo Radványi