Nejlepší newyorský saxofonista míří na Malou scénu za oponou

Nejlepší newyorský saxofonista míří na Malou scénu za oponou

Ještě než Malá scéna za oponou v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí zakončí letošní sezonu koncertem Victorie Klewin, poctí komorní prostory svou návštěvou eso mezi saxofonisty, Mike DiRubbo v triu se skvělými českými muzikanty Janem Fečem a Tomášem Hobzkem. Koncert se uskuteční v sobotu 3. června od půl osmé večerní.

 

Malá scéna za oponou svým návštěvníkům servíruje jednu hudební lahůdku z hudebního světa blues a jazzu za druhou. Tentokrát zde zavítá nejlepší newyorský saxofonista Mike DiRubbo, který ve svém hudebním výrazu spojuje vše. Melodičnost Bennyho Cartera, cit pro baladičnost Johnnyho Hodgese a vyzrálost Charlieho Parkera. Od chvíle, kdy přišel do New Yorku, se zapsal jako jeden z nejdynamičtějších hudebníků své generace. Podkladem pro toto tvrzení jsou jeho intenzivní a úspěšné spolupráce s jazzovými hvězdami, mezi něž patří Tony Reedus, Larry Willis, Eddie Henderson, Clarence „Gatemouth“ Brown, Dwayne Burno, Peter Washington, Carl Allen, John Hicks a Cecil Payne. Jako sólista a kapelník má navíc na kontě už osm ceněných alb.

 

Jeho učitelem byl legendární alt saxofonista Jackie McLean, muzikant z Harlemu, který doslova vyrostl na Milesi Davisovi a předal DiRubbovi vše podstatné ohledně hard-bopu, soul jazzu, post-bopu a jazzové avantgardy. Na současném turné po České republice jej doprovází skvělí tuzemští muzikanti Jan Fečo na kontrabas a Tomáš Hobzek na bicí.

 

Vstupenky na koncert jsou k dostání za zvýhodněnou cenu v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2017)