Nejlepší filmy o zimních sportech se vrací do M-klubu

Nejlepší filmy o zimních sportech se vrací do M-klubu

Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách přinese do Valašského Meziříčí nový ročník Snow film festu. Bratrský festival Expediční kamery se v M-klubu uskuteční ve čtvrtek 31. října od šesté hodiny odpolední.

Festival se v České republice koná již od roku 2011, ale letošním ročníkem nastala změna v názvu. Organizátoři jej s Filmového festivalu zimních sportů přejmenovali na Snow film fest. Milovníci zimní sportů a adrenalinu se mohou těšit na výběr vítězných snímků z mezinárodních festivalů. Na programu bude sedm filmů. Filmová přehlídka tak nabídne snímky Lákavý strach, Modrá posedlost, Na sever od slunce, Napříč ledy, Neviditelná hora, Sašimi z jednorožce či Snow Way. Na festivalu zažijete ohlušující ticho i nedozírnost arktických pustin stejně jako nádheru zasněžených hor a ledovců. Prožijete s aktéry situace, které vám možná odhalí, proč se vydávají na hranice svých možností a možná zjistíte, že je kousek „toho“ i ve vás.

Festival pořádá občanské sdružení Hedvábná stezka ve 140 městech České republiky a poprvé také ve 47 městech na Slovensku. Vstupenky jsou v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí či online na vstupenkovém portále http://vstupenky.kzvalmez.cz.

 

(smo)

 

Snow Film fest