NÁSTUPCI THE YOUNG GODS - THOT V M-KLUBU

Ambiciózní belgická postindustriální formace THOT kombinující elektroniku s tvrdým rockem udeří na základy valašskomeziříčského M-klubu třetí únorovou sobotu. Přesně 18. února 2012 ve 20.00 hodin.

Jsou nazýváni evropskou variací amerických Nine Inch Nails. Thot chytře proplétají rock a elektronickou hudbu spolu s industriálními a akustickými zvuky. Svým elektrizujícím živým vystoupením převracejí scénu vzhůru nohama. Zaslouženě si je na svých koncertech bere za hosty švýcarská formace The Young Gods. Frontman skupiny The Young Gods Franz Treichler o Thot prohlásil: „Obrovská síla, skvěle zrealizováno.“ Poslední album „Obscured by The Wind“ bylo velmi dobře přijato kritiky na celém světě, ale i fanoušky, jejichž základna se rychle rozrůstá. Britský web Sonic Abuse o nich napsal: „Skupina Thot je za poslední roky bezpochyby nezajímavějším nováčkem na industriální scéně.“

Zakladatelem je Grégoire Fray, kterého na podiu doplňují na bicí a elektroniku Gil de Chevigné, piáno a klávesy ovládá Hugues Peeters a na baskytaru přihrává Julien Forthomme. Nepostradatelnou členkou skupiny je scénografka Arielle Moens s působivými videoprojekcemi. „Rozhodně půjde o energickou zvukovou show a je to taky jediný koncert kapely tady na Moravě“ dodal dramaturg M-klubu David Schwager. Jako předkapela se představí pražská elektro-indie skupina DOGSBODIES, jejichž bubeníka jste mohli v M-klubu vidět naposledy v listopadu s I Like You Hysteric.

(smo)