Nádvoří Zámku Žerotínů opět po roce ožije tancem – blíží se festival TANECVALMEZ 2014

Nádvoří Zámku Žerotínů opět po roce ožije tancem – blíží se festival TANECVALMEZ 2014

Nádvoří Zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí bude už tradičně první víkend v červnu patřit tanci. Festival soudobé taneční tvorby TANECVALMEZ se stal neodmyslitelnou součástí meziříčského uměleckého kalendáře a tak budou mít diváci možnost opět po roce vidět špičkový soudobý tanec.

Diváci budou mít možnost sledovat taneční vystoupení už v pátek 6. června, kdy se se svým závěrečným vystoupením představí žáci Základní umělecké školy B-Art z Valašského Meziříčí a Zašové. Mají připraveno více jak 20 choreografií různých stylů a žánrů – od streetu, přes baletní variace až po současný moderní tanec. Letos poprvé si žáci vyzkouší tanec na živý hudební doprovod, když některé z choreografií připravili ve spolupráci s žáky populárního zpěvu. Vystoupení začíná v pátek ve 20:30.

Sobota 7. června pak bude patřit profesionální scéně. Skupina VerTeDance představí svou Korekci, se kterou letos získala na přehlídce Česká taneční platforma ocenění Taneční inscenace roku. Diváci uvidí, že zamyšlení nad vážným tématem svobody a nesvobody může být docela humorné. Výjimečnost představení pak podtrhuje živý hudební doprovod Clarinet Factory.

Humorný nadhled přinese i další účinkující, Marek Svobodník se svými kolegy z Národního divadla v Praze ve volném seskupení ND3. Do anotace svého programu Marek napsal: „Kradu – tedy jsem“ -  tím okradeným je světový choreograf Jiří Kylián. Přijďte se podívat, jak si loupežník Svobodník poradil se slavným Petite Mort a přetvořil jej na Petite Cord.

„Hlavní program festivalu startuje ve 22:00, předprogram ale začíná už ve 20:30 a v něm dáme prostor základním uměleckým školám a tanečním skupinám z regionu. Určitě se přijďte podívat, i letošní ročník festivalu TANECVALMEZ bude stát za to,“zve ředitelka festivalu Milada Borovičková.

Bližší informace naleznete na festivalových stránkách www.tanecvalmez.cz.

 

 

Valašské Meziříčí, 19. května 2014

Petr Borovička st.

Tel.: 606 723 681, borovicka.petr@zasova.eu

 

TANECVALMEZ

 

=========================================================

foto: Vojtěch Brtnický