Na zámku zazní kytarové Trio Nété

Na zámku zazní kytarové Trio Nété

Především soudobá hudba bude znít v prostorách zámku Žerotínů ve středu 19. ledna. Vystoupí zde kytarové trio ve složení Vlastimil Flajšingr, Anna Slezáková a Ďusi Bormeč.

Trojice se poprvé sešla v roce 2003 v souboru Moravia Guitar Consort. Seskupení se tehdy zaobíralo interpretací renesanční a barokní hudby. Naproti Trio Nété hraje hudbu především soudobou. „V roce 2005 bylo seskupení na základě nahrávky vybráno k účasti na závěrečných kolech mezinárodní hudby komorní hudby v japonské Ósace. O rok později už si trojice odnesla první cenu z mezinárodní kytarové soutěže v italské Gorizii," uvedla dramaturgyně S-klubu Hana Marková. Trio Nété sbírá pozitivní ohlasy i na mezinárodní koncertní scéně kytarové a komorní hudby.

Soubor tvoří Vlastimil Flajšingr, absolvent pardubické konzervatoře, Anna Slezáková, která vystudovala brněnskou konzervatoř a nyní ve studiích pokračuje ve Vídni, a Ďusi Bormeč, který absolvoval pražskou AMU a v letech 1994-1999 působil ve známé instrumentální skupině Jablkoň. Lukáš Martinek (lum)