Na Májové slavnosti vystoupí Janek Ledecký, chybět nebude ani program s koňmi

Na Májové slavnosti vystoupí Janek Ledecký, chybět nebude ani program s koňmi

Ve Valašském Meziříčí se opět po roce uskuteční Májová slavnost, která připadne na úterý 1. května. Příjemné prostředí parku zámku Kinských nabídne jako v minulých letech program pro celou rodinu plný zajímavých zážitků. Začátek slavnosti je v 10 hodin. Hlavního koncertu v prostorách Amfiteátru se od 14 hodin ujme Janek Ledecký s kapelou. Vstup na akci je zdarma.

Májová slavnost je krásnou obnovenou tradicí a každoročně přiláká do nádherného prostředí parku zámku Kinských nespočet návštěvníků se svými ratolestmi, vnuky, přáteli. Ani v letošním roce nebude chybět program s koňmi. Tentokrát návštěvníci shlédnou práce s koněm ze země, hrátky s koněm, do nichž se mohou zapojit také děti a ukázku trikového lasování a práce s bičem. Nebude chybět ani klasická ukázka drezury lipického hřebce, nakšírovaného do krásného postroje, s obtížnými prvky vysoké španělské jezdecké školy. Děti dále pobaví neposlušný kůň Max se svými kamarády shetlandskými pony Othelen a Batmanem a minishetlandem Okitou.

Dále program nabídne kromě herní zóny Střediska volného času Domeček a Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko, soutěží a dobré gastronomie, také přehlídku dravců. Živé sovy a dravce přiveze do parku a postupně bude představovat Kamila Křupalová z Českého svazu ochránců přírody.

Hlavního hudebního vystoupení v prostorách Amfiteátru se ujme jeden z našich nejznámějších zpěváků, Janek Ledecký & Band. Ten uvede od 14. Hodiny průřez svou tvorbou a návštěvníkům při svátečním odpoledni naservíruje známé písně.

Více informací o Májové slavnosti se zájemci dozví na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz, sociálních sítích a plakátech. Program začne v 10 hodin a potrvá do hodiny 16. Vstup na slavnost je zdarma.