Módní výrobky z recyklovaných materiálů

Módní výrobky z recyklovaných materiálů

M-klub Valašské Meziříčí spolupracuje s designovou dílnou Ryboňka a za pomoci studentů vyrábějí ze starých bannerů moderní doplňky. Ty budou k prodeji na květnovém Majálesu 2016, jež se v areálu zámku Žerotínů uskuteční v sobotu 7. května.

                  

Květen klepe na vrata, a proto je třeba brát přípravy na letošní Majáles již zcela vážně. Neotálejí ani studenti a příznivci M-klubu, kteří se organizace a podpory tohoto studentského dne chopili s vervou. Nejen, že chystají prostředí, do kterého vás chtějí vtáhnout, ale rádi nabídnou suvenýr šitý, jak se říká, na míru. Proto se první zlomek kulturní podpory vydal v úterý 22. března do výtvarné dílny Ryboňka, kde se studenti učili jednoduchým krokům pro vytvoření reprezentativních brašen a somradel. Podkladem pro výrobu jsou staré reklamní bannery Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí, které vévodí především svou pevnou strukturou a nepromokavostí.

 

Mistrová Pavla Ryboňová zasvětila nadšence do tajů práce s netradičním materiálem. Měřilo se, stříhalo se, šilo se. Po hodině a půl se kolektiv mohl pyšnit svým prvním kouskem. Díky vlastnoruční tvorbě v doprovodu s bujarou fantazií zcela odlišných charakterů našich výtvarníků získal výsledek originální design. Každé dílo bude zcela jedinečné. Zájemci si budou moci vybrat výtvor, jejich oku nejbližší s jistotou, že další takovou tašku určitě na ulici nepotkají. Práce v ateliéru byla úspěšná a všichni zúčastnění si užívali, že čas investují do něčeho, co druhým zůstane v hmatatelné podobě. První brašny, tašky a somradla budou k dostání v sobotu 7. května na meziříčském Majálesu v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí.

 

Marek Baroš – vedoucí M-klubu