Michal Horáček přiveze hudební recitál Mezi námi

Michal Horáček přiveze hudební recitál Mezi námi

Nový hudební projekt s názvem Mezi námi představí Michal Horáček také ve Valašském Meziříčí, a to v Amfiteátru v parku zámku Kinských ve čtvrtek 15. května od osmé hodiny večerní. Fanoušci tohoto významného českého textaře a producenta se mohou těšit na jedno z nejžádanějších představení letošního roku, v němž vystoupí hosté Lenka Nová, František Segrado, Ondřej ruml a Kvartet Mateje Benka.

Mezi námi je hudebním recitálem jedné z nejvýraznějších postav české hudební scény Michala Horáčka. Patří mezi nejúspěšnější umělecké projekty posledních let a je koncertní verzí k platinové desce Český kalendář, která vyšla v říjnu loňského roku. „Michal Horáček, který v recitálu působí jako vypravěč, představí v průběhu večera svou poezii protkanou historkami a básněmi, jež souvisí s jeho jednotlivými hudebními projekty,“ prozradil ředitel Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí Roman Štěrba.

Každé z představení Mezi námi je originálem, neboť pokaždé nabízí jiné písně a odlišná zamyšlení o nadčasových i právě aktuálních tématech s písněmi, jež budou interpretovat talentovaní umělci a šansoniéři Ondřej Ruml, Lenka Nová a František Segrado. O hudební doprovod se postará Kvartet Mateje Benka.

Celý recitál je koncipován jako improvizované posezení u vína a rozdělen do tří částí, kdy se průvodní slova odehrávají formou předscén. První část uvede dlouholetou spolupráci se skladatelem Petrem Hapkou, v druhé svůj úspěšný recitál Kudykam a ve třetí prozatím poslední ucelený autorský projekt Český kalendář, který se zrodil před pár lety uveřejněním zhruba tisíce textů Michala Horáčka na internetu. S úmyslem najít dosud neznámé, ale talentované tvůrce, vyzval všechny, aby se pokusili o jejich zhudebnění. Jednu z básní sama osobně zhudebnila a nazpívala také pávě Lenka Nová.

Během devadesáti minut přiblíží Michal Horáček obecenstvu proces vzniku některých textů a hudby a mimo jiné zazní písně jako Štěstí je krásná věc, Posvítím ti do tmy básní, Rozeznávám, Tante cose da Veder či Žijeme v krásné době.

Jméno Michala Horáčka je kromě textů pro řadu tuzemských interpretů spojeno právě se skladatelem Petrem Hapkou. Jejich spolupráce započala v roce 1984 a vzešlo z ní šest autorských alb. Od písní pouze pro Hanu Hegerovou na desce Potměšilý most, přes alba Pezión Svět, Citovou investici, Mohlo by tu být i líp a Strážce plamene s nespočty hostů až po lyrikál Kudykam z roku 2009, jež na rozdíl od diváků přijala kritika s rozpaky. Kromě autorských alb s Petrem Hapkou se podílel i na dalších projektech. Albu Richard Müller, Tak to chodí, velmi úspěšné desce Ohrožený druh, jež se v roce 2008 stalo hudebním fenoménem, O lásce, cti a kuráži Lucie Šuralové a nejnovějším Českém Kalendáři.

Vstupenky na recitál Mezi námi jsou v předprodeji již od 5. března v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. Z důvodu možného přesunutí do velkého sálu kvůli nepříznivému počasí v den akce, je kapacita vstupenek v předprodeji omezena. O případném přesunutí do velkého sálu budou všichni včas informováni na internetových stránkách.

 

(smo#2014)

 

Michal Horáček Valmez