Meziříčský Majáles slavil půlkulatiny ve velkém

Meziříčský Majáles slavil půlkulatiny ve velkém

Festival Majáles se letos ve Valašském Meziříčí uskutečnil po páté. V sobotu 7. května lákal návštěvníky na bohatý program složený z mladých a vycházejících kapel české hudební scény. Na dvou hlavních pódiích se v areálu zámku Žerotínů představilo osm domácích účinkujících, jeden slovenský a jeden americký. Malá scéna za oponou naopak hostila Open Mic, Večer literárně hudební, promítání a divadlo Zticha. V areálu se ale také uskutečnil workshop první pomoci a workshop Hvězdárny Valašské Meziříčí Co očima nevidíme.

Příroda si připravila snad nejhezčí počasí v té krátké historii meziříčských Majálesů právě na pátý ročník. Téměř letní teploty přilákaly do areálu Kulturního zařízení stovky návštěvníků, kteří zde účinkujícím přichystali skvělou atmosféru, ti se jim za vřelé uvítání a reakce náležitě odvděčili a z Valašského Meziříčí odjížděly se slovy díků. Studenti, kteří se na festivalu podíleli, zajišťovali hladký průběh celého dění, starali se o jednotlivé účinkující, udržovali areál v čistotě, moderovali festival a pomáhali jako stage manažeři.

Na hlavní scéně na II. nádvoří vystoupili v průběhu odpoledne a večera Lake Malawi v čele s Albertem Černým, poprvé tady zahráli slovenští Billy Barman, skupina Jelen s hostující Kateřinou Marií Tichou uvedla publikum do varu známými písněmi a kapela The Truth Is Out There udělala tvrdou tečku za venkovním programem. M-klub se nesl na vlnách rapu, rocku a reggae. Celý program zde zahájil rapper Reginald, následovala kapela Dědovy Blechy, americký host Rocky Leon s nezapomenutelnou energickou one man show, hip hopové duo Douny & Fudja či zlínská parta Szkrat, která byla tou nejlepší tečkou za celým letošním Majálesem.

(smo#2016)