Markéta Kutilová a Lenka Klicperová přivezou dokument Nezlomené do meziříčského kina Svět i s besedou

Markéta Kutilová a Lenka Klicperová přivezou dokument Nezlomené do meziříčského kina Svět i s besedou

Kino Svět připravuje na středu 29. března exkluzívní projekci nového dokumentárního filmu Nezlomené čtyř českých novinářek, které navštěvují problémové oblasti světa. Dokument do Valašského Meziříčí přivezou samy tvůrkyně Markéta Kutilová a Lenka Klicperová. Na projekci naváží besedou. Začátek je v 18 hodin.

Afghánistán, Kamerun, Indie. Tři ženy, tři hrdinky, tři příběhy. Z odlišných zemí, kultur i odlišného vzdělání. A přesto jsou si podobné. Nenechaly se zlomit… Ritu je mladá žena z Indie, kterou v 17 letech polili útočníci kyselinou. Fomuso žije v západoafrickém Kamerunu a bojuje proti staré tradici žehlení prsou. Oryakhil se narodila v Afghánistánu, snad v nejhorší zemi, kde se může žena narodit, číst a psát zde umí jen 15% žen a jsou jim upírána základní lidská práva. Přesto vystudovala medicínu a praxi provozovala potají i za Talibánu. Oryakhil, Ritu i Fomuso dokázaly vzdorovat osudu a pomáhají nejen sobě, ale i ostatním. Prostě ženy, které zůstaly Nezlomené.

Vstupné na projekci a besedu je 70 Kč. Předprodej vstupenek probíhá v pokladně kina Svět (v době provozu kina). Doprodej vstupenek bude na místě a vstupenky si můžete zarezervovat také online. Akci pořádá PROMOTEUM Agency s. r. o. ve spolupráci s Městem Valašské Meziříčí a kinem Svět.

 

(smo)