Majáles ve Valmezu poprvé dvoudenní a přiveze Muchu

Majáles ve Valmezu poprvé dvoudenní a přiveze Muchu

Festivalovou sezonu ve Valašském Meziříčí tradičně zahájí studentský Majáles, který bude poprvé ve své šestileté historii trvat dva dny. V pátek 5. května se koncerty uskuteční v prostorách M-klubu, ale v sobotu se polovina programu a hlavní festivalové hvězdy jako Mucha, The Paranoid či Dukla Vozovna představí na venkovní scéně na II. nádvoří zámku Žerotínů. Vstupenky jsou již v prodeji. 

Třiadvacet účinkujících, čtyři scény, divadelní představení, Digital a Fklidushit party a speciální best of vydání meziříčského Open Micu. To vše mohou ve dvou dnech očekávat návštěvníci letošního šestého ročníku Majálesu ve Valašském Meziříčí, jehož program společně s dramaturgy M-klubu připravili studenti místních středních a vysokých škol.

Celé festivalové veselí oslav studentského života započne už v pátek 5. května na Zámecké terase Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí. Dj’s Jungleman, FForward a SpaceT se zde postarají o parádní warm up, kdy se v jednu spojí dvě skvělé akce Digital & Fklidushit. Plynulým tokem program přejde do sklepení M-klubu, kde už budou nastartovány dvě výrazné ostravské kapely February, jejichž kytarový sound je prošpikovaný melancholií a zahraničním zvukem a spříznění pábitelé Places, kteří ještě donedávna patřili k neobjeveným pokladům domácí scény. A jak poletí čas, dostanou se na tamní scénu němečtí Rigna Folk, kteří se tak po roce vrací na místo činu. Jak sami tvrdí, jejich hudba je zvukomalebná jako Sigur Rós, obrazová jako Pink Floyd a experimentátorská jako Radiohead. A lepší zakončení pátečního dne, než v podobě domácích The Dust si nikdo ani nemohl přát.

Následující den, v sobotu 6. května, se bude ve skvěle nastavené jízdě z předchozího dne pokračovat úderem sedmnácté hodiny. Na venkovní scéně na II. nádvoří zámku Žerotínů to rozjede pětičlenná ska-rocková parta Něcomezi z Prostějova a na Malé scéně v prostorách divadelního jeviště to až do tří do rána bude tepat v rytmu house, breakbeatu i techna opět při Digital & Fklidushit party, ale tentokrát přibudou další jména David Steiniger, Cimy, Petr Charvát, K-Ryco Project, či Dan68. Venkovní stage dále nabídne snad největší hvězdy Majálesu. Od bratří ze Slovenska dorazí úspěšná rockově-screamová kapela The Paranoid a svůj femipunk zde rozbalí brněnské uskupení Mucha okolo písničkářky a podivínky Nikoly Muchové. A jelikož si nebere servítky s nikým a ničím, máme Valmez na co těšit. Přec je tady její fanouškovská základna poměrně velká. O venkovní zakončení se následěn postará pardubická punkrocková skupina Dukla vozovna. Pokud se vrátíme v čase na místo určení M-klub, čeká diváky pět koncertů odlišných žánrových zařazení, které se budou prolínat s děním na hlavním podiu. Hned od začátku bude do diváků proudit nespoutaná energie, jež doveze rock’n’rollová kapela The Complication. Bránu do jiného žánru, a to posthardcore, otevřou opavští The Fall Of Ghostface. Rap zazní v podání jedné z nejvýraznějších postav uskupení Yzo Empire rappera LVCASE. O tanečnější závěr se postarají blázni z uskupení I Love 69 Pogejů a Dj’s DMNXK a Jan Glín.

Majáles však není jen o hudbě, ale nabídne i divadlo. Alternativní scéna na Kavárně nabídne Divadlo 42°C z místní Základní umělecké školy Alfréda Radoka a návštěvníky zavede na dívčí záchod, kde se dozví Proč chodí holky na záchod společně. Pak již bude zbytek večera patřit dvěma vstupům speciálního vydání meziříčského Open Micu, který představí ty nejlepší amatérské muzikanty z uplynulé sezóny.

Vstupenky na šestý ročník meziříčského Majálesu 2017 jsou k dostání za výhodnou cenu v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2017)