MaGC zve na doprovodné programy k výstavě Na hranici templářského světa

MaGC zve na doprovodné programy k výstavě Na hranici templářského světa

Muzejní a galerijní centrum, sídlící v jižním křídle zámku Žerotínů zve všechny zájemce na poslední srpnové doprovodné programy k výstavě Na hranici templářského světa.

 

Ve čtvrtek 27. srpna se od deváté hodiny ranní uskuteční Den s archeologem a výlet na vrchol Klenov. "Chcete vědět, co to znamená průzkumná archeologická sonda, co obnáší záchranný průzkum či jaké jsou významné objevy archeologie?  Vydejte se s námi na výlet, při kterém archeolog přiblíží nejen svou práci, ale účastníci si budou moci také sami vyzkoušet práci s detektorem," zve kurátorka MaGC Adéla Beranová. Sraz účastníků je v 9.00 v prostorách výstavy Na hranici templářského světa v prvním patře. Poté odjezd autobusem z Valašského Meziříčí na Bystřičku s návratem v odpoledních hodinách. Akce je zdarma a v případě nepříznivého počasí se přednáška a setkání uskuteční pouze v prostorách výstavy Na hranici templářského světa.


Druhým doprovodným programem bude hned v pátek 28. srpna od sedmnácti hodin přednáška Dějiny a současnost templářů. Přednáška se zaměří na historii a osudu templářského řádu. na to, co jsou mýty a legendy a co je skutečnost. Zároveň se návštěvníci dozví více o současných aktivitách a pojetí řádu. Přednášet bude nejvyšší představený řádu v České republice, maršál Emerich Warneke.

 

(smo#2015)