M-klub žije!

M-klub žije!

M-klub ve Valašském Meziříčí zahajuje jarní část sezóny ve velkém stylu. Koncert skupiny Horkýže slíže je už sice vyprodán, ale na ostatní koncerty jsou lístky stále k dostání. Hned na úvod měsíce dubna se zde představí pražská popová skupina Lanugo, kterou o týden později vystřídá na velkém sále Vlasta Redl s kapelou a konec měsíce bude patřit kapelám Please the Trees, Fred Madison či Manon Meurt.

První dubnový pátek tj. 3. zamíří do sklepení M-klubu jedinečná česká kapela Lanugo, která je již na hudební scéně zavedenou formací, ale ve Valašském Meziříčí ještě nevystupovala. Hudba Lanuga je respektovaná u předních českých hudebních kritiků. Skupina bývá označována jako multižánrová formace balancující na pomezí světů akustiky a elektroniky s charakteristickou intimní atmosférou. Živá vystoupení přitom nabízí strhující zážitek, především díky špičkové úrovni profesionálních mladých hudebníků.

V průběhu měsíce se hudební fanoušci dočkají také rožnovské party Fish&Fish, která měla v M-klubu vystoupit začátkem roku, ale kvůli nemoci musela koncert zrušit. V pátek 11. dubna s nimi společně zahraje vlastní rock’n’roll, boogie a blues kapela hlásící se k jižanskému rock Stetson z pod Radhošťa v čele s legendou moravského jižanského roku Pavlem Goláněm. Den na to se mohou návštěvníci těšit na koncert písničkáře Vlasty Redla, který své jarní turné k nové desce zahájí právě ve Valašském Meziříčí. Koncert se uskuteční ve velkém sále.

Konec měsíce bude patřit české indie kapele Please The Trees tvořící členové z různých koutů Česka. Meziříčští diváci je mohli vidět například na festivalu Valašský špalíček, kde zahráli v M-klubu a zde se také vracejí. Svou inspiraci čerpají v tradičním zámořském písničkářství s patřičným kytarovým drajvem. Trojkoncert v pátek 24. dubna doplní rakovnická parta Manon Meurt s poctivým shoegazingem. Třetici kapel uzavírá meziříčská parta Fred Madison. Původně sólový projekt Míry Šuláka se vyvinul v ucelenou kapelu, která si svou premiéru odbude na domácí půdě.

Vstupenky na všechny dubnové koncerty jsou již v prodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2015)