M-klub na první školní den ožije hudbou

M-klub na první školní den ožije hudbou

První koncert nové sezony obstarají ve valašskomeziříčském M-klubu kapely Outsider a Pub Animals. Termín akce potěší především školáky, kterým zpříjemní první zářijový den. Program startuje ve 20.00 hodin.

Valašskomeziříčská kapela Outsider na poslední chvíli nahradila původně avizované mako!mako. „Mistr ČR v beatboxu Ondřej Havlík a v podstatě hlavní hvězda mako!mako trpí hlasovou indispozicí. Koncert bez něj by postrádal jakýkoli smysl," sdělil produkční M-klubu David Schwager. Diváci by podle něj ale neměli být o nic ochuzeni, místo chytlavé alternativy M-klub naservíruje poctivou punkrockovou jízdu.

„Kluci v současnosti domasterovali svou první desku. Zahrají z ní také několik kousků, které fanoušci ještě neměli možnost slyšet veřejně," doplnil produkční informaci o tříčlenné kapele, která se dala dohromady v roce 2007. Jejími členy jsou velmi mladí valmezáci, kteří mají k prahu dospělosti stále ještě poměrně daleko.

Příznivce hudby s důrazem na druhou dobu potěší parta s názvem Pub Animals hrající ska. Kapela z Českého Krumlova nepatří mezi veřejně nejznámější, v jižních Čechách ji čtenáři Českokrumlovského deníku dvakrát za sebou zvolili jako nejoblíbenější regionální kapelu. Pub Animals mají tendenci se od ostatních žánrových kapel odlišit. „Většina reggae a ska skupin u nás se snaží o retro zvuk. Jestli my něco děláme naplno, tak je to hledání inspirace a novinek v žánru,"nechal se slyšet zpěvák kapely Pavel Podruh. Lukáš Martinek (lum)