Léto na Zámecké terase zve na koncerty i promítání

Léto na Zámecké terase zve na koncerty i promítání

Valašskomeziříčské kulturní léto je v plném proudu. Hlavní kulturní program je směřován do Amfiteátru v zámeckém parku u zámku Kinských, ale za pozornost stojí také programová nabídka Zámecké terasy zámku Žerotínů. Zde mohou návštěvníci zavítat na koncertní podvečery, taneční párty i promítání kolekce filmů Československá nová vlna.

Zámecká terasa zámku Žerotínů poblíž náměstí zahájila svůj letní provoz a kromě lahodné kávy, vychlazené desítky či dvanáctky si zde večer můžete přijít posedět při příjemné muzice, či komorním promítání. Letní programovou nabídku Zámecké terasy odstartovala už před svátky první open-air párty Halabala, která se bude prolínat celým létem a bude jí patřit, kromě závěrečného dílu, většina červencových a srpnových střed.

Z koncertů, jež dramaturgové M-klubu na léto připravili, se můžete těšit na letní edici Open Micu, na němž se představí amatérští hudebníci jako Monika Urbanová, folková kapela Za Koncem, Matyáš Juříček, Jan Hlucháň a další skvělí muzikanti. Na Summer Punk Party zahrají kapely Our Atlantic, Stay On Course a The Fall Of Ghost Face, vrátí se trojice Deep’m’ocean, 4DOGS, The Dust i herci a zpěváci z Divadla Schod. Zhraničním hostem bude indie-rocková kapela Banfi ze Spojeného království za doprovodu české party Holden.

Několik večerů si na starost vzalo také Muzejní a galerijní centrum. To v rámci výstavy Warhol Factory Tour promítne filmy Velvet Underground & Nico, Vinyl a Chelsea Girls z dílny Andyho Warhola a uvede večer Mejla, Warhol & Underground věnovaný písním skupin Fiction a The Velvet Underground v podání zpěvačky Jitky Charvátové, jež na Valašském špalíčku vystoupila v programu Co znamená vésti koně, Dušana Vozáryho a Petra Kučery. Tomuto večeru bude předcházet Komentovaná prohlídka výstavy s jejím kurátorem a půjde o jediný zpoplatněný program na Zámecké terase.

Letní kino vytvořilo pro Zámeckou terasu, mimo projekce v Amfiteátru, komorní projekt Československá nová vlna. V rámci něj uvede snímky Černý Petr, Lásky jedné plavovlásky a Hoří, má panenko režiséra Miloše Formana, Intimní osvětlení Ivana Passera, Ostře sledované vlaky v režii Jiřího Menzela, Sedmikrásky Věry Chytilové, Obchod na Korze Jána Kadára a Elmara Klose, Spalovače mrtvol Juraje Herze, Všechny dobré rodáky Vojtěcha Jasného a na závěr komedii Jaroslava Papouška Ecce homo Homolka.

Kromě večeru Mejla, Warhol & Underground jsou všechny zmíněné akce zdarma a více informací o nich získáte na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2018)