Letní scéna u Kázetka nabídne Příbehy z Orientu, taneční párty i Velký mejdan

Letní scéna u Kázetka nabídne Příbehy z Orientu, taneční párty i Velký mejdan

Nabitým programem nadcházejícího víkendu hýří Letní scéna na I. nádvoří zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Od čtvrtku 18. června nabídne cestovatelskou přednášku Honzy Husáka, zahajovací vydání taneční party Halabala i scénické čtení divadelní komedie Velký mejdan místního divadla Zticha.

Pestrý program, z nějž si vybere téměř každý. To je rozjezd Letní scény, jež vyrostla na I. nádvoří zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Prvními vlaštovkami byl večer se Slam Poetry a Odpoledne pro děti. Tentokrát přichází na řadu cestovatelský večer Honzy Husáka, jenž bude vyprávět zážitky a promítat snímky ze dvou nízkonákladových výprav do Íránu a Jordánska. V přednášce s podnázvem Příběhy z Orientu divákům přiblíží, jaký je rozdíl mezi Arabem a Peršanem, zdali se vyplatí vloupání do skalního města Petra či jak moc nebezpečný je pro cestovatele Írán. Začátek přednášky ve čtvrtek 18. června je ve 20 hodin. Večer je zpoplatněn.

Následující páteční večer se ponese v rytmu electra, housu, techna i d’n’b. Od 20 hodin zde totiž odstartuje tradiční letní akce pod názvem Halabala. Na rozehřívací večer si své sety pilují dj’s SpaceT, EÉF a Co_ze3e. Taneční party Halabala pak budou přes léto opět věnovány středeční večery. Vstup na party je zdarma.

Sobota 20. června nabídne reprízu scénického čtení divadelní komedie Velký mejdan o revoltě, konci světa a partnerských vztazích. „Rodinná eko-teroristická skupina se snaží najít řešení pro záchranu planety. Únos a chystaná poprava konzumního ničitele životního prostředí se pak ukazuje jako pouhá záminka pro řešení partnerského vztahu. Do toho dcera představuje rodičům muže svých snů, jímž je o generaci starší učitel biologie,“ přibližuje děj hry její autor Marek Baroš. V hlavních rolích se představí Petra Přikrylová, Bára Hubáčková, františek Baláš, Michal Krupík a Zdravee. Začátek je ve 20 hodin. Inscenace je zpoplatněna.

V případě nepříznivého počasí se akce přesouvají do vnitřních prostor Divadelní kavárny. Vstupenky jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2020)