Letní projekt MAGC: Necháme to tak?

Letní projekt MAGC: Necháme to tak?

Letní projekt Muzejního a galerijního centra pro žáky, studenty škol a širokou veřejnost Valašského Meziříčí.

 

Muzejní a galerijní centrum ve Valašském Meziříčí zve zájemce o zapojení se do projektu o.s. Zachraňme dominanty, který vznikl s cílem upozorňovat na neutěšený stav sakrálních a jiných památkových staveb v České republice. Cílem je vzbudit zájem o tuto část kulturního dědictví, od křížků přes drobné kapličky, kostely, kláštery, ale i stavby hospodářského charakteru. Pro oslovení veřejnosti slouží putovní výstava s názvem Necháme to tak?, která bude v Muzejním a galerijním centru v měsících září a říjnu prezentována.

 

Muzejní a galerijní centrum má v plánu výstavu obohatit o dokumentaci památek a zajímavých staveb, které by nemusely chátrat, ve městě a okolí Valašského Meziříčí a právě s prosbou o zapojení se obracíme na veřejnost. Pokud při svých prázdninových výletech a cestách narazíte na nejen sakrální památku, která potřebuje opravu, zaznamenejte její přesnou polohu, zdokumentujte její stav, zjistěte historii či legendu, která se k ní váže, a materiály nám pošlete.  Vaše „badatelské“ příspěvky budou spoluprezentovány na výstavě a Vy získáte otevřenou vstupenku do Muzejního a galerijního centra na výstavy a doprovodné programy platnou do konce roku 2015! Na dokumentaci máte celé léto, když si nějakou památku vyberete, dejte nám vědět jakou, ať se nám nesejde jedna stavba vícekrát a na ostatní se nezapomene. A samozřejmě, když bude potřeba poradíme Vám.

 

Nebuďme lhostejní k památkám!

Těšíme se na Vaše výsledky. Sledujte informace o tomto projektu a jiných akcích MaGC na stránkách www.magc.cz a Facebooku Muzejního a galerijního centa.

Kurátorka projektu: Mgr. Adéla Beranová, beranova@magc.cz

 

Adéla Beranová a Martin Beníček, kurátoři MaGC