Legendární Vltava zahraje v M-klubu

Legendární Vltava zahraje v M-klubu

Legendární skupina Vltava, která je považována za jednu z nejoriginálnějších kapel na naší hudební scéně, v čele s Robertem Nebřenským vystoupí v sobotu 28. března v meziříčském M-klubu. Na koncertě zazní jak známé hity, tak i úplné novinky. Začátek je ve 20. hodin.

Kapela Vltava se do Valašského Meziříčí vrací po necelých třech letech, kdy zahajovala hlavní program na festivalu Valašský špalíček 2012. Fanoušci se v novém koncertním programu s názvem 30 případů Kapitána pejska mohou těšit na početnější zařazení starších známých skladeb, ale i na úplné novinky, které budou zařazeny na chystaném albu, jehož vydání skupina plánuje na tento rok. Po loňském odchodu kytaristy Petera Bindera přivítala Vltava nového člena saxofonistu Ondřeje Klímka, díky němuž opět nabízí svůj typický koncertní zvuk známý z počátků působení. Ten tak doplnil současnou sestavu muzikantů Františka Svačinu, Tomáše Uhlíka a Ondřeje Pomajsla v čele s Robertem Nebřenským.

Vltava si díky výrazné poetice svých textů vysloužila místo mezi nejoriginálnějšími českými kapelami. To je také díky původnímu autorskému rukopisu a neodvozeným nadžánrovým style, který dokonale souzní s charismatickým hlasem Roberta Nebřenského. Koncerty skupiny jsou proslulé uvolněnou atmosférou, prostorem pro improvizaci a skvělými instrumentálními výkony.

Vstupenky na březnový koncert Vltavy v meziříčském M-klubu jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo)

 

Vltava