Kulturní zážitky na dosah ruky

Kulturní zážitky na dosah ruky

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí zahajuje prodej abonentek na sezónu 2014/2015 v cyklech Divadelní a Koncertní předplatné a pohádkové předplatné Sedmikráska. Pro předplatitele je připraveno celkem šest divadelních her, osm koncertů a čtyři dětská představení. Stávající předplatitelé mají rezervována svá místa do 31. srpna. Poté bude zahájen prodej abonentek novým zájemcům. Ten potrvá do 20. září.

Letošní ročník Divadelního předplatné nabízí šest inscenací. První hrou nové sezóny bude začátkem října Charleyova teta od anglického herce a dramatika Jevana Brandona Thomase v podání Těšínského divadla z Českého Těšína. V listopadu přijedou do Valašského Meziříčí Vilma Cibulková s Ladislavem Mrkvičkou a Stanislavem Lehkým uvést tragikomedii Druhá smrt Johanky z Arku a v lednu se představí herečky Zita Hermanová, Johana Geršlová a Eliška Svobodová z Moravského divadla Olomouc ve hře Královny. Únor bude patřit Divadlu Palace Praha. V komedii Heslo morálka, současného francouzského dramatika Éric-Emmanuela Schmitta, se halvních rolí ujali Miroslav Etzler s Nelou Boudovou. V pořadí pátá inscenace s názvem Země lhostejnost je inspirovaná porevolučními eseji Karla Kryla. Z pražského Švandova divadla na Smíchově přijedou například Miroslav Hruška či Klára Cibulková. Poslední květnové představení uvede hru Luigiho Lunari Tři muži na špatné adrese v hlavních rolích s Karlem Heřmánkem, Bohumilem Kleplem a Zdeňkem Žákem z pražského Divadla Bez Zábradlí.

Do své čtyřicáté šesté sezóny vstupuje Koncertní předplatné. Kruh přátel hudby nabízí celkem osm koncertů od září 2014 do května 2015. Zahajovacího koncertu se ujmou dvě dámy, Violistka Jitka Hosprová a klavíristka Jitka Čechová. Následovat je bude v dalším měsíci komorní dechový soubor Belfiato Quintet a listopad bude patřit švédskému klavíristovi Carlu Peterssonovi. Jeho hudba je lehká na poslech, ale nikdy ne vyprahlá plná emocí, smyslností a kouzel. V novém roce bude předplatné pokračovat koncerty ženského tria Musica Dolce Vita, smyčcového Wihanova kvarteta či recitálem pro hoboj a klavír v podání pánů Vilém Veverka a Ivo Kahánek. Závěrečný koncert bude patřit v Kostele Nanebevzetí Panny Marie varhaníkovi Pavlu Svobodovi, kterého bude na trubku doprovázet Marek Zvolánek. Předplatné zahrnuje také březnový zájezd do Beskydského divadla v Novém Jičíně na koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Trojici předplatných uzavírá Předplatné Sedmikráska, které je určeno hlavně těm nejmenším. Zahrnuje celkem čtyři pohádkové inscenace. První je naplánovaná na říjen, kdy se diváci seznámí s kachnou Matyldou v pohádkové hře Matylda zasahuje aneb povídačky naší kačky na motivy známého večerníčku. Ve druhém představení se děti dostanou přes rozvrzanou branku do krásné Zahrady, která je zpracovaná dle knižní předlohy ilustrátora Jiřího Trnky a je fantastickým a zábavným dobrodružstvím. Divadelní společnost Julie Jurištové přiveze do Valmezu pohádku O medvědu Ondřejovi od Dany Pražákové a tři oblíbené pohádky O kohoutkovi a slepičce, O zajíčkovi a lišce a O řepě se vlezly do inscenace Za devatero horami.

Prodej abonentek stávajícím předplatitelům je zahájen 1. srpna 2014 a ukončen bude 31. srpna 2014. Do tohoto data jsou rezervována předplatitelům jejich letošní místa, poté budou považována za uvolněná a nabídnuta novým zájemcům o předplatné. Ti si mohou koupit abonentky od 1. do 20. září 2014, kdy budou předplatné na sezónu uzavřena.

 

(smo#2014)