Kulturní léto ve Valmezu nabízí akce napříč žánry

Kulturní léto ve Valmezu nabízí akce napříč žánry

Kulturní léto ve Valmezu jede na plné obrátky. První červencový týden můžete vyrazit na Halabala party, černou komedii Kráska z Leenane v podání vsetínského Divadla Meteora a koncerty slovenské kapely Prospektori, zuberského rodáka Patta Barryho i progressive rockové kapely Postcards from Arkham. Promítat se bude film Ten svetr si nesvlíkej. Akce jsou zdarma.

Letní filmové promítání na zámeckém nádvoří je v letošním roce zaměřeno na československé filmové klenoty osmdesátých let. V pondělí 6. července se bude od 21:00 promítat film Zdeňka Míky z roku 1980 Ten svetr si nesvlíkej. V hlavních rolích excelují Iva Janžurová a Petr Nárožný. Středeční Halabala party bude od 18. hodin v režii Dj’s SpaceT a Éff. Obě akce se uskuteční na Letní scéně M-klubu na I. nádvoří zámku Žerotínů.

Druhý středeční program Kulturního léta, 8. července, se přesune do Amfiteátru v parku zámku Kinských. Vsetínské Divadlo Meteora přiveze černou komedii Kráska z Leenane. Osou příběhu je zde vztah matky a její stárnoucí dcery, které osud nečekaně přivede do cesty muže a dává jí tak snad poslední příležitost založit svůj vlastní život. Jde o nahlédnutí do nitra dvou žen, které se vzájemně potřebují, ale současně vedou trvalý boj o svou osobní svobodu. Vedle velkého dramatického náboje má hra i velmi pečlivou a překvapivou stavbu, mistrně vedené dialogy a také svérázný smysl pro humor. Je to intenzivní výpověď o současných mezilidských vztazích. Začátek je v 19.30 hodin.

Čtvrtek bude patřit tradičnímu americkému country. Slovenský bluesman Ľuboš Beňa obnovil jednu z nejstarších country kapel na Západním Slovensku, a to Prospektori. Kapela čerpá z americké hudby „starých dobrých časů“, která disponuje neuvěřitelnou silou a schopností potěšit diváky a posluchače. Na I. nádvoří zámku Žerotínů zahrají od 19 hodin. Pátečním podvečerem se ponese charakteristický zpěv Patta Barryho. Ten svou hudbou, pro níž jsou typické časté přechody z tichých pasáží do hlasitého kvílení všech nástrojů, vtáhne návštěvníky do víru alternativní, poutavé a intenzivní reality. Začátek je v 18 hodin.

Sobotní koncert se bude opět ubírat jiným směrem. Přesně směrem progresivního post rocku kapely Postcards from Arkham, která si připravuje speciální akustický set. Valašské Meziříčí je pro kapelu druhým domovem, a tak se na koncert, na němž podpoří svou úspěšnou desku Oakvyl, nesmírně těší. Na koncert naváže afterparty s DJem Puclíkem.

Všechny zmiňované akce jsou zdarma. Podrobný program Kulturního léta ve Valmezu naleznete na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2020)