Kulturní léto ve Valmezu jede!

Kulturní léto ve Valmezu jede!

Promítání, dance party, swing, umění, jazz, rock i africké rytmy. To vše nabídnou následující dva týdny Kulturního léta ve Valašském Meziříčí. Podrobný program naleznete na www.kzvalmez.cz.

Kromě Letního kina Valmez, které v úterý 14. července promítne německou komedii Téměř dokonalá tajemství a ve středu 15. července uvede v obnovené premiéře kultovní snímek Samotáři, se každé pondělí promítá na I. nádvoří zámku Žerotínů. Muzejní a galerijní centrum připravilo sérii českých filmů z osmdesátých let. Aktuálně jsou na řadě snímky Vrať se do hrobu v pondělí 13. července a Dobří holubi se vracejí v pondělí 20. července. Promítání na nádvoří jsou zdarma.

Program Kulturního léta se tentokrát přesune také do Amfiteátru. Zde zahraje ve středu 16. července Swing shower, mladá swingová kapela z Valašských klobouk. Dávku tanečního jazzu a swingu z období 20. až 40. let 20. století napumpuje do diváků od 18. hodiny. Neděle 26. července se bude ve znamení stand up comedy. V letní várce programu na stojáka LIVE budou návštěvníky bavit karel Hynek, Daniel Čech a Arnošt Frauenberg. Tato akce je zpoplatněná.

Letní scéna M-klubu na I. nádvoří zámku Žerotínů nabídne zlínsko-brněnské kvarteto Fresh Minute, které si užívá improvizaci směřující k jazzu a groove, a to v pátek 17. července. Následující den se zhostí dvojkoncertu bubeníci Kubuku na své africké nástroje a místní rave-rocková kapela 4Dogs. Závěr měsíce pak bude patřit písničkáři Janu Hlucháňovi s hosty, funk hip-hopové partě JK Kandráči a tradičnímu večírku v režii Juhyně a jeho přátel Ptakustikovi, Jiřímu Drtilovi a partě říkající si ŇUŇU. Středeční večery patří opět dance party Halabala s dj’s Dan 68, Vikke, Junglemann, Poor3k, Čapy a Éff. Zmíněné akce jsou zdarma.

Podrobný program Kulturního léta ve Valmezu naleznete na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2020)