Kulturní léto jak má být

Kulturní léto jak má být

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí připravuje další ročník Valašskomeziříčského kulturního léta. Od začátku července se Amfiteátr v parku zámku Kinských stane hlavním těžištěm široké škále kulturních akcí pro všechny věkové kategorie. Čtvrteční odpoledne budou patřit koncertům a divadelním představením a srpnové víkendy zase promítání letního kina. I letos se do programu kulturního léta zapojuje Muzeum regionu Valašsko – zámek Kinských se svými akcemi. Program kulturního léta by se neobešel bez finanční podpory města Valašské Meziříčí.

Valašskomeziříčské kulturní léto 2013 zahájí interaktivní hudebně-divadelní představení pro Příhody kluka Bombarďáka ve čtvrtek 18. července od čtvrté hodiny odpolední. Milovníci country a folku se mohou těšit na koncert legendární bluegrassové a country skupiny Poutníci či na autorskou folk-rockovou skupinu Yantar. V Amfiteátru dále vystoupí i ostravská kapela Bandaband se svou směsí výbušného blues nebo mladá domácí kapela The Dust. V rámci Kulturního léta se uskuteční také koncert severoirského písničkáře a kabaretiéra jménem Duke Special, který tentokrát do M-klubu přijede s celou kapelou.

Letní kino nabízí projekci celkem šesti filmů. Páteční promítání můžete navštívit se svými ratolestmi, neboť na programu jsou animované filmy Doba ledová 4: Země v pohybu, Croodsovi a Království lesních strážců. Sobotní večery budou naopak patřit nepřístupnějším filmům Expandables: Postradatelní 2, Méďa a české komedii Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka. Jako tradičně se uskuteční Výstava Patchworkových přikrývek na prvním nádvoří zámku Žerotínů a také posezení s Dechovou hudbou města Valašského Meziříčí.

Muzeum regionu Valašsko – zámek Kinských kromě stálých expozic připravuje výstavu s názvem Proměny Valašského Meziříčí, jejíž součástí jsou středeční komentované procházky. První procházka se koná 3. července a poslední 25. září. Začíná se vždy od 10 hodin u Turistického informačního centra na druhém nádvoří zámku Žerotínů. Každý prázdninový čtvrtek se budou konat Muzejní čtvrtky s různými programy pro veřejnost a návštěvníci by si neměli nechat ujít ani výstavu v Lapidáriu sv. Trojice. Více informací na stránkách muzea www.muzeumvalassko.cz.

Jelikož nejde vždy vše jak má, vyhrazujeme si právo na změnu programů a za výrazně nepříznivého počasí se programy v Amfiteátru ruší. Kromě koncertu Duke Speciala (vstupenky k dostání v klasickém předprodeji), promítání letního kina a akcí Muzea regionu Valašsko jsou programy Valašskomeziříčského kulturního léta pro návštěvníky zdarma.

(smo)

 

Valašskomeziříčské Kulturní léto 2013