Krylovy protestsongy v inscenaci Země Lhostejnost

Krylovy protestsongy v inscenaci Země Lhostejnost

Divadelní předplatné meziříčského S-klubu připravuje na čtvrtek 26. března inscenaci Krylových protestsongů nazvanou Země Lhostejnost v režii Doda Gombára. Herci ze Švandova divadla na Smíchově představí písničkáře a básníka Karla Kryla jako kacíře i proroka. Představení začíná ve velkém sále v 19.30 hodin.

Režiséra Dodo Gombára, který je zároveň i uměleckým ředitelem Švandova divadla v Praze, inspirovaly při psaní hry hlavně Krylovy polistopadové eseje z let 1990 až 1993, které vyšly ve stejnojmenné sbírce v roce 2012. Známého písničkáře s výjimečným básnickým talentem ukazuje také jako vizionáře a proroka, jehož skeptické názory publikum v porevolučním nadšení najednou nechtělo slyšet. Ve hře jsou využity i citace z Krylových básní, písňových textů.

Poprvé z jeviště zaznívají také jeho dosud nevydané eseje a úvahy, které tvůrcům z rodinného archivu poskytla umělcova manželka Marlen Krylová. Hra Země Lhostejnost ale není oslavným medailonem nepochopeného klasika ani vzpomínkovým večerem s písničkami. Pomocí rytmizovaného slova, obrazu a komentáře hledají tvůrci i herci svého Karla Kryla a svůj vztah k němu.

Vstupenky na březnové Divadelní předplatné jsou v doprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

 

(smo#2015)