Kapela N.O.H.A. to je nezaměnitelná smršť energie na křižovatce žánrů

Kapela N.O.H.A. to je nezaměnitelná smršť energie na křižovatce žánrů

Po pěti letech od posledního koncertu a zároveň také po kreativní pauze se do Valašského Meziříčí vrací mezinárodní hudební uskupení N.O.H.A., které je publiku známé především hity Tu Café či Dinero a jejich koncerty vynikají nezaměnitelnou salvou energie. Na koncertě v pátek 20. října se jako hosté představí brněnská kapela Čankišou. Začátek je ve 20 hodin a vstupenky jsou v předprodeji k dostání za zvýhodněnou cenu.

Když byla kapela N.O.H.A., neboli zkratka pro Noise of Human Art, naposledy ve Valmezu, zcela svým jedinečným vystoupením ovládla festivalové pódium i publikum Valašského špalíčku. Po pěti letech se vrací zpět, tentokráte do velkého sálu Kulturního zařízení. Stejně dlouhou si kapela dala také kreativní pauzu, jež ukončila na jaře tohoto roku vydáním nového alba. Ani tentokrát její členové sází na stylově otevřený mix drum & bass, world music, dubstepu a čerpají z multikulturních kořenů svých čtyř národností.

Na říjnovém koncertě představí kromě nových skladeb také zpěvačku Kaiu Brown, která sice v kapele působí již čtyři roky, ale do výmezu zavítá poprvé. Kaia pochází z Washingtonu DC., ale v současné době působí na newyorské hudební scéně, kde spolupracuje s brooklynskou dub legendou Dr Israel. Fanoušci se ale mohou těšit na největší hity kapely, jakými jsou Tu Café, Balkan Hot Step nebo Dive In Your Life, které ji vynesly na největší evropské festivaly.

Předkapelou meziříčského koncertu bude sedmičlenné brněnské uskupení Čankišou s nepřehlédnutelným, hlasem i postavou impozantním zpěvákem Karlem Heřmanem v čele. Kapela se do povědomí posluchačů dostala díky svým koncertům nabitým energií a divokými rytmy. Proto také toto koncertní spojení s kapelou N.O.H.A. Navíc patří ke špičce české world music svým spojením různých etnických vlivů na rockovém základě s bohatou sbírkou exotických nástrojů.

Vstupenky na energií nabitý koncertní večer s kapelami N.O.H.A. a Čankišou jsou k dostání také v předprodeji, a to v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách Kulturního zařízení ww.kzvalmez.cz.

(smo#2017)