Jedinečný koncert kytarového mága Ewana Dobsona

Jedinečný koncert kytarového mága Ewana Dobsona

Kanadský kytarový virtuóz Ewan Dobson se vydal na turné po Evropě a jeho první zastávkou v České republice s The Acoustic Metal European Tour 2014 bude právě koncert ve valašskomeziříčském M-klubu v pondělí 10. března. Zbylé dva koncerty se pak uskuteční v Ostravě a Praze.

Čas od času asi každý z nás objeví na internetu něco, co jej naprosto uchvátí. Ať už je to video, fotka, píseň či skupina. Něco takového je i skvělý virtuóz a fingerstyle (hra prsty) kytarista Ewan Dobson. Jeho video „Time 2“ shlédlo na YouTube na 15 milionů návštěvníků. Svou zručností totiž dokáže uchvátit snad každého posluchače a pouze s akustickou kytarou se pouští do vod jak klasické tak hlavně moderní a metalové hudby.

Ve své domovině i za hranicemi Kanady vyhrál nejednu hudební soutěž. Vystupoval na mnoha prestižních festivalech. Debutové album nahrál v roce 2009, jehož úspěch vedl k vydání také druhého alba, ze kterého vzešla prozatím nejúspěšnější skladba Time 2. Po spolupráci ze slovinským bubeníkem Zackem Bevelacqua vzniklo dvojalbum Acoustic Metal. První CD obsahuje patnáct akustických skladeb společně s bubenickým podkladem. Druhé CD je oproštěno od bubnů a položeno do čistě akustických verzí společně se sedmi skladbami navíc. A právě písně z tohoto alba představí na březnovém koncertě v M-klubu.

Vstupenky na koncert Ewana Dobsona jsou k zakoupení v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na vstupenkovém portále Kulturního zařízení vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo #2014)

 

Ewan Dobson Valmez