JEDINEČNÉ AKUSTICKÉ KONCERTY V TORNÁDU

JEDINEČNÉ AKUSTICKÉ KONCERTY V TORNÁDU

TICHONOV  * BEATA BOCEK * DELEA DUO * EMERGENCY EXIT * JAN HLUCHÁŇ * LUCIE REDLOVÁ * KONĚ A PRASE * PETR BAZALA * ELIŠKA HASALÍKOVÁ 

 

Momentálně probíhající výstava Kateřiny Vincourové představuje velkorozměrnou nafukovací bílou strukturu, jež zprostředkovává nový akt poslechu.

Cílem je poukázat na to, co se stane, když zrak už není orgánem predikce, kontroly a ověřování.  Jaký typ zjevení se koná, když je oko fyzicky umístěno do podmínek vytvořených pro sluch a uši do situace, která je určena vizuálnímu vnímání. Tornádo umožňuje vnímat hudbu zcela novým způsobem a vnáší diváky i hudebníky do podivné intimity.

Projekt má za cíl vdechnout život objektu, pořádáním koncertů bez zábran a to jak nahodilým jednotlivcům vstupujícím do galerijního prostoru tak osloveným hudebníkům napříč generacemi. Tvůrci různých úrovní si mohou pořádat v průběhu výstavy koncerty a zvát na ně své publikum.

Jedná se o putovní, devítimetrový koncertní sál „malé tornádo“ s kruhovitými otvory-vstupy pro těla posluchačů i muzikantů. Otvory půlí ve dví a oddělují ty části těl, které náš zážitek mohou jen rozptylovat a zároveň nám dává ojedinělou možnost průběžně vstupovat i vystupovat z události koncertu. Nevyhnutelná blízkost těl diváků a interpretů, konfrontace jejich pohledů, pohybů a hudby, která se kolem točí, způsobuje okamžité odtržení účastníka od okolní reality a vtahuje ho do víru tornáda.

 

Pro umocnění jedinečného zážitku, vnímat zvuk i objekt současně, jsme oslovili hudební interprety, kteří svůj akustický koncert uskuteční v samotném víru tornáda.

 

8. ledna. v 17.00 hod se uskuteční vystoupení dvou akordeonistů, jež sklidili mimořádný úspěch na olympiádě talentů Mistrovství světa v interpretačním umění WCOPA 2012 v Los Angeles. PETR BAZALA (zvítězil ve třech kategoriích, získal titul mistra světa a stal se absolutním vítězem) a jeho žačka ELIŠKA HASALÍKOVÁ (absolutní vítězka v juniorské kategorii 8 – 10 let). Oba obstáli v konkurenci soutěžících z 51 zemí světa.

  

9. ledna v 18.00 hod. Jedinečný koncert těsně před nahráváním debutové desky skupiny TICHONOV.  Tato experimentální kytarovka v Duo seskupení z valmezu neoplývá zrovna tichostí.

  

10. ledna v 18.00 hod nás svým odzbrojujícím projevem uchvátí písničkářka zpívající převážně polsky BEATA BOCEK. Tato osobitá zpěvačka působící v Rožnově pod Radhoštěm pokřtila v listopadu nové album „Ja tutaj mieszkam“. Beata tvoří nápadité melodie, netradiční texty S nejcharakteristickýmí hudebním projevem.

 

11. ledna v 18.00 hod. vystoupí výborný kytarista JOSÉ DE LA HOZ doprovázen LEONOU SMETANOVOU. Seskupení DELEA DUO zaplní koncertní sál jazzovými tóny a pohltí nás příjemnými melodiemi.

  

12. ledna v 18.00 hod. Rožnovská kapela EMERGENCY EXIT jejíž styl vychází z rocku a bluesrocku 60.let obohacený o moderní rytmy a prvky odehrají ojedinělý akustický koncert.

 

14. ledna v 18.00 hod. Pohodář, folkař JAN HLUCHÁŇ vytváří hudbu plnou emocí, specifickou tím, že má duši a příběh. Přijděte se potěšit a zároveň pobavit chytlavými písněmi při jeho sólovém vystoupení.

  

15. ledna v 18.00 hod. folkrocková valašskomeziříčská písničkářka LUCIE REDLOVÁ vydala minulý rok s kapelou Garde své druhé album s názvem „Křižovatka“. Zpěvačka, autorka hudby, kytaristka a mandolinistka, jejíž hudba je o životě, lásce a pocitech, zaujme svými výjimečnými vokálními a instrumentálními schopnostmi.

  

16. ledna v 18.00hod. KONĚ A PRASE jsou tady zase. Tato poeticko - dekadentní kapelka pocházející ze zámku uchvátí svou jednoduchostí, chytlavostí, hravostí a textmi které vycházejí přímo od srdíčka. Prostě kapela co má koňsko-prasečí styl a s ničím se nepárá.

 

To této velké akce se z velké části zapojí i ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí. Můžeme se těšit na vystoupený studentů z hudebního, dramatického i tanečního oboru.

(Termín koncertů upřesníme.)

 

 

Nenechte si uniknout jedinečný zážitek a na vlastní kůži prožít ojedinělou situaci poslechu  jenž se naskytuje v objektu Vincourové.

 

Vstupné na jednotlivou akci je 30 Kč.