Jedenáct souborů bude bojovat o postup na celostátní přehlídky

Jedenáct souborů bude bojovat o postup na celostátní přehlídky

Již sedmatřicátý ročník festivalu Setkání divadel – Malé jevištní formy se připravuje v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí, které začnou v pátek 20. března a potrvá do sobotních nočních hodin 21. března. Přihlášku zaslalo celkem jedenáct souborů, jež budou soutěžit o postup na celostátní divadelní přehlídky. Dva nabité dny zakončí doprovodný program Milena má problém Šárky Vaculíkové a vyhlášení vítězů.

Především moravské amatérské divadelní soubory se do Valašského Meziříčí sjedou v pátek 20. března, aby zde odborné porotě, jejímž předsedou je umělecký šéf a režisér Divadla Plyšového medvídka Pavel Petr Procházka, představili nastudované inscenace. Program festivalu Setkání divadel – Malé jevištní formy 2015 začne v pátek úderem půl čtvrté odpolední představením LDO ZUŠ z Rožnova pod Radhoštěm nazvaným Nekonečno…

Divadelní soubory se do Valašského Meziříčí každoročně rády vracejí a prostředí zámku Žerotínů tak ožívá přátelskou a uvolněnou atmosférou jen někdy mírně protkanou nervozitou před vystoupením. Po roce se tak zde vrací soubor Blazeovaní z Ostravy-Poruby, Údivadlo – Malá monstra z Kopřivnice, divadelní soubor LDO ZUŠ E. Runda ZDIVIDLA z Ostravy, novojičínský soubor HG feat. Uhřík či po menší pauze Divadelní kroužek Thespis z Frýdlantu nad Ostravicí. Na přehlídce však nemohou chybět ani matadoři přehlídky, a to havířovská parta Tom a Jeff nebo vítězové několika ročníků LÁHOR/Soundsystem.

I letos doplní známé tváře nově vzniklé soubory. Z Valašského Meziříčí jsou to hned tři. V pátek vystoupí Fata Morgána s hrou V přítmí a v sobotu Valaši v pohybu s inscenací Pan P následováni souborem Zatmění a jejich hrou V úplňku.

Tradicí meziříčských festivalů je také pořádání doprovodných programů. Sobotní večer od dvacáté hodiny tak před vyhlášením vítězů bude patřit herečce Šárce Vaculíkové známé z televizních pořadů Ulice a První krok. Ta ve velkém sále představí svou autorskou hru Milena má problém. Toto hravé a vtipné představení o vážném tématu svatby si Vaculíková sama napsala i režírovala.

Festival Setkání divadel – Malé jevištní formy je zcela přístupný veřejnosti a platí zde jednotné vstupné. Diváci tak mohou za pouhých sto korun zažít dva dny nabité divadelních zážitků s doprovodným programem jako třešničkou na dortu.

Vstupenky jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2015)

 

Malé jevištní formy 2015

 

Milena má problém