Jazzová středa v M-klubu s kapelami E Converso a Deep-m-ocean

Jazzová středa v M-klubu s kapelami E Converso a Deep-m-ocean

M-klub ve Valašském Meziříčí připravil na středu 30. března jedinečný jazzový večer s kvartetem E Converso a místní kapelou Deep-M-Ocean. Začátek koncertu je ve 20 hodin a vstupenky jsou k dostání také v klasickém předprodeji.

Důkazem toho, že český jazz drží krok s tím zahraničním je u nás jednoznačným příkladem kvartet E Converso, který v roce 2011 založil saxofonista Michal Wróblewski. Poté, co ukončil studia na brněnské JAMU, odešel na Hudební akademii v norském Oslo. Je nejen členem Bigbandu Českého rozhlasu, ale také dalších jazzových ansámblů či kelteké skupiny Bran. Se svými kolegy se zná již z předešlých či jiných projektů, ve kterých Wróblewski působí. V kapele s ním tedy působí kytarista Jan Pisklák, kontrabasista Vladimír Micenko, člen skupin Fanfán Tulipán a Concept Art Orchestra a bubeník Jan Chalupa z kapel Bran, Voilá! A Betty Lee Quartet.

Večer je veznamení dvou kapela a tou druhou bude formace mladých hudebníků pocházejících z různých koutů Valašska Deep-m-ocean. Jejich tvorba je složená jak z autorských skladeb jednotlivých členů, tak i vlastních úprav jazzových evergreenů. Výrazným prvkem tria je kytara v podání José De La Hoze, rytmickou sekci tvoří Petr Nohavica – bicí nástroje a Martin Gerla střídající baskytaru a kontrabas. 

Vstupenky na jazzovou středu v M-klubu jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)