Jazz a blues v podání vynikajícího Tonyho Ackermana

Jazz a blues v podání vynikajícího Tonyho Ackermana

Měsíc říjen by se dal na Malé scéně nazvat také měsícem návratů. Kromě skupiny Altai Kai, Jiřího Černého a tria Petry Börnerové se zde vrací také skvělý jazz bluesový kytarista Tony Ackerman. Diváci jej měli možnost vidět na koncertě s Martinem Kratochvílem, nyní se ale představí svou sólovou tvorbu, a to v neděli 11. října od půl osmé večerní.

Tonyho Ackermana již není třeba příliš představovat. V České republice žije tenhle američan něco přes třicet let a v místním hudebním průmyslu jej poměrně známou ikonou. Je mistrem akustické kytary a na koncertech čerpá ze svých hudebních kořenů v různých stylech jako folk, bluegrass či blues. Hraje své originální skladby a improvizace, které jsou inspirovány hudebními styly z celého světa a kromě sólových vystoupení a koncertů v duu s Martinem Kratochvílem, spolupracuje také s perkusionistou Imramem Musa Zangim nebo špičkovým hráčem na mandolínu Zdeňkem Jahodou.

Vstupenky na Jazz-bluesovou neděli na Malé scéně za oponou jsou k dostání v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo)