Gabriela Nováková vás provede vrstvami času

Gabriela Nováková vás provede vrstvami času

Muzejní a galerijní centrum ve Valašském Meziříčí připravuje výstavu Gabriely Novákové s názvem Finis terrae, v níž autorka představuje samostatné mapy i mapové soubory napříč vrstvami času. Výstava bude v přízemí centra k vidění do 30. srpna 2020.

Výstava akademické malířky, pedagožky Ústavu výtvarné tvorby Gabriely Novákové představuje několik mapových souborů i samostatných map. Autorka nás provází vrstvami času od pradávné tajemné minulosti naší planety až po současnost. Vytváří příběhy odehrávající se v rozlehlém geografickém, časovém i myšlenkovém prostoru. Prostřednictvím jejích map se můžeme vydat na průzkum známých, ale i neznámých světů, někdy možná až na samotný okraj země.

Gabriela Nováková se zúčastnila více jak padesáti skupinových výstav v Česku, Polsku, Německu, Kanadě, Belgii, Rakousku, Itálii, Francii a na Slovensku. Vystavovala na několika mezinárodních bienále kresby v Česku a v Polsku, účastnila se mezinárodních plenérů v Polsku.

Pokud zamíříte na výstavu Gabriely Novákové, tak zavítejte také za obrazy Pabla Picassa a fotografickou výstavu Czech Press Photo nacházející se ve 2. patře zámku Žerotínů.

Výstava je v Muzejním a galerijním centru přístupná do 30. srpna 2020. Ve všední dny, mimo pondělí, je otevřeno od 9 do 17 hodin. O víkendech je přístupná od 13 do 17 hodin. Více na www.magc.cz.

(smo#2020)