Festival VALMEZ podruhé!

Festival VALMEZ podruhé!

Valašskomeziříčský multižánrový hudební festival VALMEZ 2013 vstoupí letos do svého druhého ročníku. Proběhne v sobotu 12. října 2013 v prostorách KZ Valašské Meziříčí v zámku Žerotínů. Začátek je stanoven již v brzkých odpoledních hodinách ve 14 hodin a bude probíhat po celých dvanáct hodin, až do druhé hodiny ranní. Na dvou pódiích se vystřídá sedmnáct kapel, které jsou buď přímo z Valašského Meziříčí nebo jejich protagonisté zde mají původ nebo bydliště. Na své si přijdou jak milovníci tvrdé hudby, tak folkaři, obdivovatelé alternativních hudebních žánrů i stoupenci blues.

Hlavními hvězdami festivalu jsou kapely The Unholly Preachers, rock'n'roll-punk z Prahy se dvěma výraznými muzikanty z Valmezu Jakubem „Koubou“ Zámrským a Jiřím Kysem a místní uskupení Ciment, veteráni folk-metalové hudby, kteří se nesmazatelně zapsali do hudební historie Valašska. Jako novinka byla do programu zařazena kategorie „kámoši z okolí“ , v jejímž rámci zahraje vsetínská punkrocková formace Criminal Colection. Až z Berlína k nám zavítá elektrofolková skupina Fiordmoss valašskomeziříčské rodačky Petry Hermanové. Diváci se mohou těšit na křesty nových CD hardcorových Black Adder a metalových Under the Surface. Samozřejmě podpořené dvěma samostatnými sety. Dále zahrají Droband, DTP,  Koně a prase,  Fojti, 4. Acoustic Harom, Blues Street Band, Ptakustik, EX – LEX  a Outsider.

Na rozjezd je v pátek 11. října 2013 připraveno v M-klubu vystoupení místních DJ’s. Zahřívací kolo  na hlavní sobotní program začne ve 20 hodin.

Co se týká občerstvení, bude o návštěvníky dobře postaráno po dobu celého festivalu. A vstupné bude přijatelné pro všechny věkové kategorie, studenty počínaje a důchodci konče. Kdo vydrží déle a přijde již od začátku, tak zaplatí pouhých 50,- Kč a navíc deset šťastných získá zdarma CD křtících kapel. Ti co přijdou po sedmnácté hodině zaplatí 100,- Kč. 

Podrobné informace na www.valmezfest.cz

 

Valmez 2013