Dynamická inscenace Postaven(i)í mimo hru diváky zavede do fotbalové šatny

Dynamická inscenace Postaven(i)í mimo hru diváky zavede do fotbalové šatny

S-klub Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí pokračuje v polovině března Divadelním představením, ve kterém uvede horkou novinku současného maďarského autora Zoltána Egressyho - Postaven(i)í mimo hru umístěnou do šatny fotbalových rozhodčí, plnou sarkastického humoru a chlapáckých hlášek. Představení z repertoáru Divadla Radka Brzobohatého Praha začne v úterý 15. března v devatenáct hodin. Vstupenky jsou k dostání v doprodeji.

Divadelní předplatné v S-klubu ve Valašském Meziříčí tentokrát nabízí komedii o fotbale, kamarádství a lásce k jedné ženě z pera současného maďarského autora Zoltána Egressyho. „Celý děj inscenace se odehrává ve fotbalové šatně během ligového zápasu, kde rozhodčí nejsou jen rozhodčími, ale především lidmi, kteří si s sebou přinášejí také vlastní mindráky a smutky, jež jsou mnohdy ještě směšnější a absurdnější než samo fotbalové šílenství,“ uvádějí tvůrci.

Přes fotbalovou tématiku se autor snaží s lehkou melancholií a přitom notnou dávkou sarkastického humoru popsat divákům svět, ve kterém každý „kope do toho svého míče“. Hru v pražském Divadle Radka Brzobohatého režíroval Roman Štolpa a o hudbu se postaral Ondřej Brzobohatý. V inscenaci se představí herci Jaromír Nosek v alternaci s Miroslavem Hrabětem, Ernesto Čekan v alternaci s Romanem Štolpou či Petrem Semerádem.

Vstupenky jsou k dostání v doprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)