Dva dny poezie, k tomu improvizace a nevšední Jelení loje

Dva dny poezie, k tomu improvizace a nevšední Jelení loje

Mezinárodní festival poezie dosáhne v půli října úctyhodného čísla devětačtyřicet. Přehlídku nejlepších amatérských recitátorů z České a Slovenské republiky bude hostit Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí od pátku 17. do soboty 19. října. Každodenní zápolení v uměleckém přednesu vždy završí jeden z připravovaných doprovodných programů a závěrem soboty se uskuteční vyhlášení a exhibice vítězů festivalu. Všichni milovníci přednesu a literatury, školáci a vlastně všichni jsou zváni, protože nejen doprovodné programy jsou otevřeny veřejnosti.

Čtvrteční festivalový den zahájí losování prvního kola v prostorách M-klubu, na nějž naváže koncert okouzlujícího ženského pěveckého tělíska s mužským doprovodem a názvem Jelení loje. Pět laní a jeden jelen předvedou své umění hudebního kabaretu. Svou bezprostředností a líbivými tóny se zaryjí pod kůži rychleji než písně z rádií. Jejich slogan mluví za vše „Extra zážitek ti zaručeně dodají, brzy i tvoje, Jelení loje!“.

V pátek ráno ale nastane pravá soutěžní atmosféra. V M-klubu zasedne sedmičlenná porota, která bude celý den hodnotit jednotlivé recitátory dle zajetých pravidel ve dvou věkových kategoriích. Postupující recitátoři si večer před doprovodným programem vylosují postupová čísla na poslední soutěžní den a všichni se budou moci uvolnit při druhém doprovodném představení. To si vezme na starost hranická kolektivní jevištní úderka LÁHOR/Soundsystem, neboli skupina těch nejlepších herců z moravských improvizačních divadel. Na festivalu poezie představí nedobrovolné psychodrama s názvem Když čas netlačí aneb na jedné lodi, s níž vyhráli Cenu Josefa Fabiána neboli cenu diváků na jarním festivalu Malé jevištní formy – Setkání divadel 2013.

Festival je pořádán Kulturním zařízením města Valašského Meziříčí ve spolupráci s městem Valašské Meziříčí. Finanční podporu poskytlo Ministerstvo kultury ČR, město Valašské Meziříčí a CS CABOT ve spolupráci s NIPOS ARTAMA Praha a Národným osvetovým centrom Bratislava. Vstupenky na doprovodný program jsou k zakoupení v Turistickém Informačním centru ve Valašském Meziříčí či online na vstupenkovém portále http://vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)

 

Mezinárodní festival poezie 2013