Donští kozáci navštíví Valašské Meziříčí

Donští kozáci navštíví Valašské Meziříčí

Světoznámý originální mužský pěvecký sbor Bolschoi Don Kosaken se 14. listopadu 2012 představí valašskomeziříčskému publiku v sále Kulturního zařízení. Koncert složený z pravoslavných liturgických a ruských lidových písní začne v 19.00 hodin.

Bolschoi Don Kosaken navazují na tradici sboru Donských Kozáků Sergeje Žarova a již přes 30 let působí pod vedením dnešního uměleckého vedoucího profesora Petji Houdjakova. Výjimečností tohoto mužského sboru spočívá v jeho složení z operních sólistů předních evropských operních domů. Pro svou vysoce profesionální úroveň a stylovou interpretaci je častým hostem největších koncertních podií a festivalů. Vysokou kvalitu dokazují také nesčetné tiskové kritiky a celá řada vyznamenání. Mezi nejvýznamnější patří Zlatý kříž za kulturní zásluhy pro Rakousko nebo Zlatá deska EMI.

Jedinečný koncert ve velkém sále Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí slibuje nezapomenutelný zážitek z mužského pěveckého přednesu. Vstupenky v předprodeji je možno zakoupit v Informačním centru ve Valašském Meziříčí.