Do Muzejního a galerijního centra na přednášky i čerstvou výstavu

Do Muzejního a galerijního centra na přednášky i čerstvou výstavu

V květnu se mohou návštěvníci vydat do Muzejního a galerijního centra ve Valašském Meziříčí za zajímavými výstavami i přednáškami. Ty nejbližší nabídnou pokračování cyklu Moderní domy světové architektury, pohled na osudové osmičky i nejčerstvější výtvory místní sklářské školy.

Druhá přednáška Karolíny Juřicové, kurátorky architektury, představí v cyklu Moderní domy architektury II. ve středu 9. května, unikátní vily a domy projektované evropskými architekty Rietveldem, Neutrou a Scharounem.  Pro konkrétní objednavatele vznikly realizace, kterými se architekti snažili naplnit jejich přání. Jejich ikonické stavby z první poloviny 20. století jsou dodnes inspirujícími a nadčasovými. 

Následující den, ve čtvrtek 10. května, organizuje Česká křesťanská Akademie Valašské Meziříčí pořad Rizika osudových osmiček docenta Historického ústavu Akademie věd ČR Jaroslava Šebka. Ten bude komentovat současné politické a společenské jevy v porovnání s vhodnými souvislostmi v naší novověké minulosti.

Odpoledne v pondělí 14. května pak bude patřit zahájení výstavy !FRESH!, jež představí tvorbu studentů, učitelů a hostů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí. K vidění budou čerstvé maturitní práce studentů všech oborů školy, designu skla, průmyslového designu a užité malby. Výstavu doplní práce pedagogů školy a díla vytvořená v rámci sklářských sympozií GSVM 2014 a 2016. Úvodního slova se ujme Mgr. Dana Budayová. Vernisáž začne v 18 hodin a výstava bude k vidění do 12. června 2018.

Více informací k aktuálním výstavám a  plánovaným besedám naleznete na stránkách Muzejního a galerijního centra www.magc.cz.

(smo#2018)