Divadlo Zticha uvede absurdní komedie Mravenčení

Divadlo Zticha uvede absurdní komedie Mravenčení

Divadlo Zticha z Valmezu přichází po úspěšném jarním uvedení ztřeštěné absurdní divadelní komedie Mravenčení s její reprízou. Na nové letní scéně I. nádvoří zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí vystoupí herci pod režijní taktovkou Marka Baroše v pátek 12. června 2020 od osmé hodiny večerní. Vstupenky jsou v prodeji.

Po kurzu účetního přichází na volné místo v zoologické zahradě bývalý doktor sexuologické ambulance, buduje si novou identitu, nesnáší peníze, a aby to nebylo tak jednoduché, vydává se za svého bratra. Naproti němu má ředitel zahrady ve svém životě jasno, má rád peníze, milenky a jako kolegyni má svou ženu, do které je zamilovaný zkorumpovaný starosta. Když na scénu dorazí zástupce policie a trochu světla do děje přinese okultní věštkyně, jsou příběhem prostupující sexuální úchylky jen kořením, které divákovi odhalí, která z postav si „vylosuje“ sekretářku těhotnou s opicí, či prasetem (ta sama netuší).

Premiéru měla tato ztřeštěná komedie meziříčského souboru Zticha na konci února v klubovém sklepení M-klubu. Příběh o touze po penězích, moci, povrchnímu sexu a o tom, jak to dopadne, když se k tomu všemu postavíte, sklidil nadšené ovace návštěvníků.

Vstupenky na Mravenčení Divadla Zticha jsou k dostání online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz (preferovaná varianta) a osobně v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí.

(smo#2020)