David Doubek alias Ventolin ze skupiny KAZETY zahraje na M-klub party

David Doubek alias Ventolin ze skupiny KAZETY zahraje na M-klub party

David Doubek z kapely Kazety přijede do valmezského M-klubu představit sólový elektronický projekt s názvem Ventolin. V rámci M-klub party představí své první album Totem už 30. listopadu ve 20.00 hodin. Jako hosté se představí skupina Schwarzprior.

Ventolin je elektronickým projektem Davida Doubka zakládajícího člena skupiny Kazety a divadla Nejhodnější Medvídci. Projekt vznikl už v roce 2007, od kdy se pomalu dostával do povědomí na klubové scéně a dnes je znám po celé České republice. Ventolin je specifický díky vybavení, které k hraní používá. K živému hraní mu stačí staré samplem či analogové syntetizátory. Zásadně nepoužívá počítač.  První EP Mžitky vydal v roce 2009 a letos na něj navazuje albem Totem, které vyznívá jako elektronická taneční deska, jenž obsahuje popové, metalové, dubstepové či folkové prvky.

Deska Totem obsahuje šest nových skladeb a čtyři starší vypalovačky, které ještě nikde nevyšly. “Ač je album hlavně elektronické, vzniklo bez použití počítače, a to i v nahrávacím procesu, jen se skutečnými nástroji, syntetizátory a samplery. Používám je, protože mají energii, kterou ze softwaru necítím, i když je práce s nimi těžší. Jsou jako ta zvířata, která se mi pořád pletou do textů a představ,“ říká o svém albu Ventolin.

(smo)