Cocotte Minute přivezou novou desku do M-klubu

Cocotte Minute přivezou novou desku do M-klubu

Špička české crossoverové scény, kapela Cocotte minute přiveze do meziříčského M-klubu novou studiovou desku nazvanou Ritual, kmen a srdce a kmen, se kterou se po pěti letech vrátila na hudební scénu. Hosty koncertu v pátek 13. listopadu budou skupiny HC3 a My Pulse. Začátek je ve 20 hodin.

Na pět let zmizela kapela Cocotte Minute z české hudební scény, aby se na světlo světa vrátila v plné a odzbrojující síle s novým materiálem, který nazvala Ritual, kmen a srdce a kmen. Ten za velké podpory fanoušků nahrála naživo ve staré tovární hale u pivovaru Berounský Medvěd a jak dopředu avizovala, nejde o typickou studiovou nahrávku. Celým albem se nese garážový, kovový zvuk, který uspěl svou syrovostí také u kritiků. Nová tvář Cocotte Minute je odzbrojující a každou další skladbou dokáže rozcupovat na kusy. A o to se pokusí také ve Valašském Meziříčí, které je jednou ze zastávek právě probíhajícího koncertního turné. Na setlistu kromě novinek nebudou samozřejmě chybět ani písně z předešlých čtyř alb Czeko, Proti Sobě a dvou dílů Sado Disco.

Společnost na meziříčském koncertě jim budou dělat kapely HC3 a My Pulse. HC3 působí na české nu metalové scéně téměř dvacet let a už od začátku hrají moderní alternativní rockovou hudbu bez českých komplexů. Tři roky brázdili po amerických klubech a zpět se vrátili v roce 2007, po kterém následoval kolotoč koncertních vystoupení, a o šest let později oznámili konec působení. Vše ale neukončili a čas od času se objeví na nějakém koncertě a tak tomu je i ve Valmezu.

Třetici vystupujících uzavírá crossover-metalová kapela ze Slavičína říkající si My Pulse. Čtveřice muzikantů letos nahrála nové skladby a právě ty budou vévodit setlistu na pátečním koncertě.

Vstupenky na koncert Cocotte Minute, HC3 a My Pulse jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo)