Cimbálová muzika Polajka slaví třicetiny

Cimbálová muzika Polajka slaví třicetiny

Tradiční podzimní koncert Setkání na zámku se letos ponese v duchu oslav 30. výročí založení Cimbálové Muziky Polajka, která jej již sedm let pořádá společně s Kulturním zařízením města Valašského Meziříčí. Ten letošní se uskuteční v rámci oslav Dnů města ve čtvrtek 14. září od 18 hodin ve velkém sále zámku Žerotínů. Galakoncertu se zúčastní také řada hostů v čele s Pavlem Zedníčkem.

Posledních sedm let patří na začátku podzimu prostory velkého sálu Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí setkání místních sborů a souborů pod taktovkou Cimbálové muziky Polajka aneb Setkání na zámku. Příjemné večery nejen s lidovými písněmi se konají vždy v rámci Dnů města Valašské Meziříčí. Jinak tomu není ani letos. To letošní Setkání se ale ponese v duchu oslav.

Cimbálová muzika Polajka totiž slaví 30 let od svého vzniku a na zářijový galakoncert si pozvala řadu hostů. Hodně dobré muziky do dalších let přijede popřát známý herec Pavel Zedníček, ze Slovenska zde opět zavítá Folklorný súbor Radosť z Pezinku, z místních nebude chybět Valašský soubor písní a tanců Bača a ansámbl bývalých členů Polajky. Popřát budou moci také návštěvníci a to například přidáním se ke společným písním Kdo má počernú Galánku a Na horách studénky na konci večera. Vstup na koncert je zdarma.

(smo#2017)