Chaverut neboli přátelství

Chaverut neboli přátelství

Město Valašské Meziříčí připravilo na měsíc březen ve spolupráci s českou pobočkou Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém a ambasádou Státu Izrael v Česku 7. ročník série programů věnovaných Izraeli pod názvem Chaverut – Přátelství.

Úvodní beseda se na téma „Izrael a Evropská unie dnes" uskuteční v neděli 6. března od 16 hodin v sále zámku Žerotínů. Diskutovat bude velvyslanec státu Izrael v České republice pan Yaakov Levy a poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová. V rámci besedy vystoupí klezmerová kapela Simcha.
V neděli 13. března od 18 hodin v místním M-klubu představí pan Václav Diviš knihu „V údolí smrti", jejímž autorem je Sinaj Adler. Autobiografická kniha popisuje příběh záchrany židovského rabína občanem města Valašské Meziříčí panem Aloisem Holubem. „Sinaj Adler nominoval Aloise Holuba na ocenění Spravedlivý mezi národy, které uděluje izraelská Komise pro rozpoznávání spravedlivých. Toto ocenění bylo Aloisi Holubovi uděleno," řekla místostarostka města Dagmar Lacinová. Večer hudebně doprovodí Zdena Pimková na violoncello a Elen Kimlerová na klavír.
O týden později, tedy v neděli 20. března, budou na programu dvě akce ukončující sérii programů. Od 10 hodiny proběhne v jídelně ZŠ a MŠ Křižná na ulici Křižná kázání předsedy finské pobočky a člena celosvětového výboru asociace ICEJ pastora Juhy Ketoly s misijním zaměřením. Tentýž den uspořádá pastor v evangelickém kostele v Botanice od 16 hodiny přednášku a besedu pro křesťanskou veřejnost na téma „Církev a Izrael", kterou zpestří hudební vystoupení Zdeny, Markéty a Dalibora Pimkových. Vendula Králová (MěÚ Valmez)