Britský kytarista Justin Lavash přiveze moderně pojaté písničkářství

Britský kytarista Justin Lavash přiveze moderně pojaté písničkářství

Britský kytarista a zpěvák Justin Lavash, který již řadu let žije v České republice, se vrací koncertovat do Valašského Meziříčí, aby zde divákům představil své doposud nejrozmanitější album Changing of Tides. Koncert se uskuteční v komorním prostředí Malé scény za oponou ve středu 9. března v rámci cyklu Jarní jazz-bluesové dny 2016. Začátek je v půl osmé večerní.

Justin Lavash je na české hudební scéně známou personou již jedenáct let, poté co svou osobitou a brilantní hrou na kytaru zaujal hudební veřejnost. Od té doby spolupracoval s předními českými hudebníky jako je Michal Horáček, Lenka Dusilová, Vladimír Merta, Monika Načeva nebo nejaktuálněji písničkářka Radůza.

Ve Valmezu se představil již v několika polohách a hudebních projektech. Tentokrát ale přijede sólově představit skladby z alba Changing of Tides, ve kterých se střetává moderně pojaté písničkářství s různými hudebními styly. I tak jsou v jeho hudbě přítomny hluboké hudební kořeny. Často bývá považován za bluesmana a k tomuto žánru mají jeho koncerty nejblíže. Proto jej produkční zařadili do druhého ročníku Jarních jazz-bluesových dnů na Malé scéně za oponou.

Vstupenky na koncert Justina Lavashe na Malé scéně za oponou jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)