Bára Hrzánová se v Meziříčí představí s kapelou Condurango

Bára Hrzánová se v Meziříčí představí s kapelou Condurango

Mezinárodní festival poezie ve Valašském Meziříčí oslaví v polovině října jubilejní padesátý ročník své existence a jako tradičně se v rámci festivalu uskuteční také řada doprovodných programů. Závěrečný program v sobotu 18. října představí charismatickou Báru Hrzánovou v roli zpěvačky skupiny Condurango. Koncert se uskuteční ve velkém sále Kulturního zařízení od 18. hodiny.

Počátky kapely Condurango sahají do studentských let jejich členů. Současná sestava je stabilní od devadesátých let a vedle Báry Hrzánové, která zpívá a hraje na percussion a trubku ji tvoří Vladimír Kosík zpěvák, kytarista a harmonikář, Ivo Novák kytarista a zpěvák a Míla Šikola na violoncello. V posledních letech kapelu doplňuje bigbítová sekce Druhá máma, kde na basovou kytaru a housle hraje syn Báry Hrzánové Toník Holub a na bicí jeho kamarád Matyáš Mejzr.

Tvorba skupiny Condurango, která je většinou dílem Báry Hrzánové a Ivoše Nováka je směsicí folku, šansonů a latinskoamerické hudby, které mísí s budějovickými a proseckými rytmy. Meziříčští posluchači se tak na koncertě mohou těšit jak na rockové novinky tak i osvědčené hity jako Margaretka, Otík či Čokoláda, kde Bára Hrzánová plně využívá své pěvecké i herecké nadání. Je tedy na co se těšit.

Více informací o festivalu MFP a doprovodných programech naleznete na stránkách mfp.kzvalmez.cz a www.kzvalmez.cz. Mezinárodní festival poezie je soutěží amatérských recitátorů z České a Slovenské republiky pořádána Kulturním zařízením města Valašského Meziříčí a Městem Valašské Meziříčí za finanční podpory Ministerstva kultury ČR ve spolupráci s NIPOS ARTAMA Praha, Národným osvetovým centrom Bratislava, DUHA Kulturním klubem u hradeb Prostějov a Mestským kultúrným strediskom Dolný Kubín.

 

(smo)