Albert Černý představí novou kapelu Lake Malawi premiérově ve Valmezu

Albert Černý představí novou kapelu Lake Malawi premiérově ve Valmezu

Srdce mnoha fanynek třineckých Charlie Straight zamrzla, když kluci ze skupiny oznámili, že už dále nebudou koncertovat. Frontman kapely Albert Černý, ale nezahálí a srdce roztála, když se na podzim loňského roku vrhl do nového projektu, jenž dostal název Lake Malawi. Svou koncertní premiéru odehrají v M-klubu na valentýna v pátek 14. února. Současně tak zahájí i celé jarní turné.

Díky zkušenostem Alberta Černého, které nasbíral jako frontman Charlie Straight, se muzikantům s Lake Malawi podařilo zahrát své první skladby už v listopadu 2013 v show Simona Ledermana na BBC London. Albert Černý, Patrik Karpentski, Pavel Pilch a Jeroným Šubrt nahráli v Londýně a částečně i v Praze a Třinci první singl s názvem Always June. Produkce se ujali uznávaní muzikanti, kteří v minulosti spolupracovali s Radiohead, Passenger nebo Jamiroquai.

 

Lake Malawi M-klub

 

Členové Lake Malawi jsou zkušení hudebnici. Albert Černý byl zpěvákem a autorem písní třinecké skupiny Charlie Straight, která loni v říjnu oznámila, že už nebude dále koncertovat. "Lidé se mě často ptali, proč končím s hraním, ale já nekončím. Prakticky pokračuju ve všem úplně stejně. Píšu písničky a chci je hrát živě na koncertech s kapelou. To, že se nová kapela, ve které hraju spolu s bubeníkem Charlie Straight Pavlem Pilchem, už Charlie Straigth nejmenuje, byla gentlemanská dohoda, kterou jsme všichni uzavřeli, a je to tak naprosto správně," vysvětluje Černý. Kromě Černého a Pilcha svou účast v projektu Lake Malawi přislíbil i další odchovanec třinecké hudebky Patrik Karpentski, který účinkuje také ve skupinách Toxique, Baromantice s Lenkou Dusilovou a projektech Beaty Hlavenkové, na nichž se podílí i jako producent. "S Patrikem Karpentskim jsem chtěl spolupracovat už dřív, ale nějak mi na to vždycky chyběl čas nebo odvaha, tak jsem rád, že jeho dveře zůstaly otevřené a že na naší nové vlně jedeme spolu," vysvětluje Černý.

Nejmladším členem Lake Malawi je Jeroným Šubrt z brněnské kapely Admiral Ackbar. "Pavel Pilch mi řekl, že našel super basáka do naší nové kapely. Měl pravdu. Překvapilo mě, kolik oblíbených kapel máme s Jeronýmem společných." Umělci, ke kterým se kapela Lake Malawi otevřeně hlásí, jsou Baths, Bombay Bicycle Club, Bon Iver, Beck, Coldplay, Everything Everything, Foals, Jinja Safari, Phoenix, Tame Impala & Teenage Fanclub.

Vstupenky, na Lake Malawi, jejíž logem je vlnovka, která je společně s názvem inspirována písní Calgary Bon Ivera můžete zakoupit v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na vstupenkovém portále vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)